
Tiger Hellström, om bloggen:
Jag vill ge dig inspiration till att vara mer kreativ genom att visa andras kreativitet. Det handlar om design, inredning, handarbete, fotografi, mm. Det är en samling av saker som är vackra, roliga, smarta eller helt enkelt bara fantastiska och som inte bara skapar ett ha-begär utan också ger dig lust och idéer till att göra saker själv.

David Brolin, om bloggen:
Varje dag blir jag och mina kollegor förälskade i nya objekt. Här på bloggen hoppas jag kunna förmedla vidare vår entusiasm och samtidigt ge inblick i vår vardag och ge en fördjupad kunskap om några objekt. Det här ska vara en blogg för vackra saker, snygg design och auktionsfynd.

Linda Berlin, om bloggen:
Jag vill kunna visa bilder och saker jag ser. Det kan då antingen vara färger, saker, miljöer eller bara ett ljus. Roligt att kunna få samla allt, för det är då det blir riktigt magiskt.